Teksty

Jednym z ważniejszych celów przyświecających moim działaniom jest popularyzowanie gier fabularnych. Swoją wiedzą i doświadczeniem
dzielę się m.in. poprzez prelekcje, warsztaty i poradniki skierowane zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych graczy i MG.

To jednak nie wszystko… gry same w sobie są świetną metodą edukacyjną, która umożliwia przemycanie do fabuły wątków ważnych społecznie i związanych np. z edukacją równościową. O tym, w jaki sposób wykorzystywać tę metodę, a także o wielu innych tematach związanych z przenikaniem się RPG i edukacji, możesz przeczytać tutaj.

gry fabularne w edukacji

Publikacje

Gry RPG to dla mnie nie tylko rozrywka i przyjemność. To zarówno obszar, jak i skuteczne i atrakcyjne narzędzie do realizacji celów edukacyjnych, takich jak doskonalenie umiejętności komunikacyjnych, rozwijanie empatii, aktywizacja grup zagrożonych wykluczeniem (np. seniorów, ale nie tylko), rozwijanie poczucia przynależności lokalnej, zachowywanie pamięci o lokalnej historii, czy szerzenie idei równościowych.

Zajrzyj do publikacji: przeczytasz w nich, w jaki sposób można wykorzystać RPG w edukacji.

Teatr przy stole – gotowe scenariusze

Teatr przy stole – gotowe scenariusze

Razem z Joanną Luśnią przygotowaliśmy dla was pięć gotowych scenariuszy przygód. Dzięki nim wspólnie z seniorami możecie stworzyć wyjątkowe historie. Każdy z nich został pomyślany w taki sposób, aby w swojej najprostszej formie mógł zostać...

Model współpracy instytucji z mistrzami gry

Model współpracy instytucji z mistrzami gry

Przekazujemy ci materiał, w którym znajdziesz rozpisane krok po kroku sposoby nawiązania współpracy między osobami działającymi w organizacjach i instytucjach wspierających seniorów i seniorki (lub mających w swojej ofercie zajęcia dla nich), a...

Podręcznik główny

Podręcznik główny

Przekazujemy w twoje ręce przewodnik stworzony w ramach innowacji społecznej „Teatr przy stole”. Zawarliśmy w nim informacje o tym, jak wykorzystać formułę znaną z gier fabularnych (zwanychrównież grami RPG, z ang. role-playing games) w pracy z...

Bezpieczna i włączająca atmosfera podczas rozgrywek RPG

Bezpieczna i włączająca atmosfera podczas rozgrywek RPG

Prezentujemy najnowszy materiał Gier Frejtaga, w którym dzielimy się naszymi przemyśleniami dotyczącymi budowania dobrej i bezpiecznej atmosfery podczas sesji RPG. Zawarte w nim wskazówki skierowane są zarówno do graczek i graczy, jak i osób mistrzujących. Sprawdzą się podczas jednostrzałów, przygód złożonych z kilku sesji oraz trwających lata kampanii.

gry fabularne w edukacji

Autorskie metody

To zbiór metod, które opracowałem, a którymi chętnie dzielę się z Wami. Znajdziecie tutaj teksty, gotowe scenariusze zajęć, opisy narzędzi do wykorzystania dla Mistrzów i Mistrzyń gry.

Etiudy kultowe – opis metody dla MG

Etiudy kultowe – opis metody dla MG

Jeżeli podobnie jak ja: masz problem z zamknięciem historii w ramach jednego spotkania, nie przepadasz za prowadzeniem tych samych przygód kilka razy, chciałbyś lub chciałabyś wprowadzić do gry bardzo różne wątki, lokalizacje, problemy, ale najzwyczajniej w świecie nie masz na to czasu, a do tego chcesz się nauczyć jeszcze lepiej improwizować, to wierzę, że mój pomysł cię zainteresuje.