Nagrywana kampania RPG w Kult

EVENTY

Impreza w klimatach cyberpunkowych

W niedzielę 12 maja 2024 r. organizowałem wydarzenie poświęcone klimatom cyberpunkowym. Spotkaliśmy się w gamingowym lokalu H.4.0.S, żeby w towarzystwie pisarza Andrzeja Kwietnia (autora książki „Metamorf”, wydawnictwo Pulp Books), antropologa kultury i Game Designera Pawła „Szarego” Kępy (Keywords Studios), twórcy gier RPG Adama „Doplera” Wysockiego (Dopleramania) oraz publiczności porozmawiać o inspiracjach, grach, książkach, filmach i serialach.

Te dwie godziny wspólnej rozmowy minęły niezwykle szybko. Ciekawym było posłuchać tak różnych perspektyw i doświadczeń. Andrzej opowiedział nam o tym, w jakich okolicznościach powstał pomysł na jego książkę (impulsem do jej napisania był pierwszy trailer gry „Cyberpunk 2077”), a także o późniejszej pracy z materiałem źródłowym (kilkadziesiąt przeczytanych książek i prac z różnych dziedzin nauki i technologii). Paweł skupił się na wątkach związanych z transhumanizmem, relacji człowiek-maszyna i SI. Opowiedział też o swoim projekcie „Cyberpunk Neon Nights”, w ramach którego rozwija mniej oczywiste, często tylko nieznacznie zarysowane wątki fabularne pojawiające się w grze wideo „Cyberpunk 2077”. Dla Adama tematyka cyberpunkowa to kawał życia. Wspominał o latach 90. i swojej fascynacji od pierwszego zetknięcia z grą fabularną „Cyberpunk 2020” autorstwa Mike’a Pondsmitha. Opowiedział nam też o swojej najnowszej grze „Last Haven”, która czerpie pełnymi garściami z dziedzictwa cyberpunka, ale też wykorzystuje oryginalne elementy, takie jak działalność tajemniczych cieni i oddziaływanie metapsychiczne.

W drugiej części spotkania uczestniczki i uczestnicy mieli okazję zagrać w różne gry RPG w światach cyberpunkowych. Chłopaki z Black Monk Games – Andrzej Bar i Krystian „Basomir” Bas poprowadzili sesje w „Cyberpunk RED” i „Blade Runnera”. Janusz Niedźwiedź przeprowadził w pełni improwizowaną sesję w systemie CBR+PNK, a Adam „Dopler” Wysocki z Dopleramanii zaprosił do swojego autorskiego świata „Last Haven”.

Wydarzenie zamknęły gry planszowe poprowadzone przez grupę Fani Gier. Można było zagrać w „Cyberpunka 2077”, „Shards of Infinity”, „Kosmopolis” i „New Angeles”.

To była prawdziwa przyjemność móc spotkać się z tymi wszystkimi ludźmi, wymienić się opiniami, inspiracjami, entuzjazmem i życzliwością. Kolejne takie wydarzenie odbędzie się 30 czerwca 2024 i będzie w pełni poświęcone klimatom Cthulhu. Więcej informacji już niebawem. Do zobaczenia!

Zdjęcia zawarte w tekście udostępnione dzięki uprzejmości Huberta Czarnockiego (Spicy Media).