Recenzje

Podręczniki RPG, scenariusze, gry paragrafowe, albumy i podcasty – w Grach Frejtaga sięgam do wielu źródeł, publikacji oraz materiałów, które mnie inspirują i wzbogacają sesje.

napisaliśmy recenzję

Do przeczytania

Recenzja „Vaesen. Mityczne istoty”

Recenzja „Vaesen. Mityczne istoty”

Zachęcamy do zapoznania się z recenzją podręcznika Vaesen. Mityczne Istoty, którą przygotowali wspólnie Ernest i Gabriela. Dowiesz się z niej, o czym jest ta gra, poznasz zarys skandynawskiego oraz polskiego settingu, dowiesz się również więcej o mechanice oraz zasadach tworzenia postaci, rozgrywki i zarządzania Siedzibą.

Recenzja „Zstąpienie do Avernusa” do D&D

Recenzja „Zstąpienie do Avernusa” do D&D

rzedmiotem niniejszej recenzji jest przygoda Baldur’s Gate – Zstąpienie do Avernusa, czyli opublikowana przez wydawnictwo Rebel kampania do piątej edycji systemu Dungeons & Dragons, w trakcie której bohaterowie będą mieli okazję poprowadzić swoje postacie od poziomu pierwszego do trzynastego. Niniejsza recenzja przeznaczona jest przede wszystkim dla Mistrzów i Mistrzyń Gry.

Recenzja „Widma nad Arkham”

Recenzja „Widma nad Arkham”

Recenzujemy największą polską grę paragrafową. Czym dokładnie jest taki rodzaj gry i czy warto mieć ją u siebie? O tym dowiecie się od Gabrieli.

Recenzja „Zestawu startowego” do D&D

Recenzja „Zestawu startowego” do D&D

„Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę.”

Na całe szczęście ten etap mamy już za sobą i mądrzejsi o wiedzę zawartą w Podręczniku Gracza zaczynamy naszą przygodę z systemem Dungeons & Dragons. Szlak, na który weszliśmy prowadzi nas w kierunku miasteczka Phandalin, osady położonej w cieniu piętrzących się ponad horyzont Gór Miecza. Co tam znajdziemy? Jeśli jesteście ciekawi, zapraszamy do zapoznania się z recenzją Dungeons & Dragons: Starter Set (Zestaw Startowy).

Recenzja „Podręcznika gracza” do D&D

Recenzja „Podręcznika gracza” do D&D

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że Gry Frejtaga rozpoczynają swoją przygodę z systemem Dungeons & Dragons. Chwilę trwało zanim zapoznaliśmy się z otrzymanymi przez wydawnictwo Rebel materiałami, lecz oto nadszedł wreszcie moment, gdy bogatsi o zdobytą w tym czasie wiedzę, dzielimy się z Wami naszymi przemyśleniami. Jako pierwszy wzięliśmy pod lupę Podręcznik Gracza.

Recenzja „Szamańskiej choroby”

Recenzja „Szamańskiej choroby”

Tym razem chcemy Was zabrać w nieco inną podróż. Nie ściśle związaną z samym światem gier fabularnych, ale mogącą na niego wpłynąć. To nie będzie kolejny podręcznik.

nakręciliśmy recenzję

Do obejrzenia

Maski Nyarlathotepa oczami Strażnika Tajemnic

Maski Nyarlathotepa oczami Strażnika Tajemnic

Ten materiał video został przygotowany z okazji zapowiadanego wydania przez Black Monk Games polskiej edycji kampanii „Maski Nyarlathotepa”. Jako jedni z Patronów Masek wiedzieliśmy, że będziemy chcieli dodać także coś od siebie.

Pulp Cthulhu – recenzja podręcznika

Pulp Cthulhu – recenzja podręcznika

Materiał ukazał się w ramach wydania polskojęzycznej wersji podręcznika Pulp Cthulhu, czyli rozszerzenia do gry fabularnej Zew Cthulhu i został nagrany 28 sierpnia 2020 r. We wspomnianym w filmie konkursie wygrała praca Mikołaja Kaczmarka pn. „Pandarion Dzika Panda”. Opowiada: Tomek Frejtag.