Nagrywana kampania RPG w Kult

EVENTY

W ostatni piątek (19.04.2024) miałem przyjemność opowiadać o swojej pasji do tworzenia opowieści na Kolejowej 11 w Zielonce. To była podróż przez początki opowieści jako takiej, poparte przykładami mitów i legend oraz źródeł własnej pasji, przechodząc płynnie do opowieści jako organicznego tworzywa, na którą wpływ mają ci, którzy opowiadają oraz słuchający.

Cytując amerykańskiego wykładowcę struktur narracji Christophera Voglera: tworzenie opowieści to przecież magia. Nawet najmniejszy akt kreacji to działanie niemalże nadprzyrodzone, opowiedziałem o elementach „magicznych”, które składają się na te historie, jakie z drżeniem i w napięciu chcemy zgłębiać aż do samego końca.

Na koniec części wykładowej opowiedziałem o autorskich metodach interaktywnych: społecznościowej, etiudach fabularnych, teatrze przy stole i grze na żywo. 

Na samym końcu razem z uczestnikami stworzyliśmy przygodę w fantastycznym świecie wyobraźni. Było tajemnicze miejsce, baśniowi bohaterowie, wspólny cel i kupa śmiechu. To był przyjemnie spędzony czas.

Dziękuję Martynie Matuszak z Kolejowej 11 za zaproszenie i życzę samych fajnych i wartościowych projektów w tym magicznym miejscu!

 —

Zdj. Martyna Matuszak (Kolejowa 11)